ЗНО, ДПА

  П'ять особливостей:

1. Документом визначено, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2016 році буде проведено у період з 05 травня до 10 липня.
2. Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів.
3. До програми проведення ЗНО включено тести з 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також тести з іноземних мов - англійської, іспанської, німецької, російської та французької.
4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період ХХ - початок ХХІ століття) будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
5. Тестування у 2016 році проводитиметься за програмами ЗНО, затвердженими минулого року.
Джерело: Osvita.ua

ЗНО з математики: особливості тесту 2016 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2016 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю, а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту з математики – 33, на виконання яких учасникам буде відведено 180 хвилин.

Увага! Результат виконання завдань №1-28 та №31-32 буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з математики. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

При підготовці до тестування зверніть увагу на програму зовнішнього незалежного оцінювання з математики, відповідно до якої розроблено зміст тесту. Завдання ЗНО з математики полягає у тому, щоб оцінити знання та вміння учасників тестування:
  • будувати математичні моделі реальних об'єктів, процесів i явищ та досліджувати ці моделі засобами математики;
  • виконувати математичні розрахунки (виконувати дії з числами, поданими в різних формах, дії з відсотками, складати та розв'язувати задачі на пропорції, наближені обчислення тощо);
  • виконувати перетворення виразів (розуміти змicтове значення кожного елемента виразу, знаходити допустимі значення змінних, знаходити числові значення виразів при заданих значеннях змінних тощо);
  • будувати й аналізувати графіки найпростіших функціональних залежностей, досліджувати їxні властивості;
  • розв'язувати рівняння, нepiвності та їх системи, розв'язувати текстові задачі за допомогою рівнянь, нерівностей та їxнix систем;
  • знаходити на рисунках геометричні фігури та встановлювати їxнi властивості;
  • знаходити кiлькicнi характеристики геометричних фiгур (довжини, величини кyтiв, площі, об'єми);
  • розв'язувати найпростiшi комбiнаторнi задачі та обчислювати ймовiрностi випадкових подій;
  • аналізувати iнформацiю, що подана в графiчнiй, табличній, текстовій та інших формах.
Радимо учасникам тестування з математики ознайомитися з наступними матеріалами

Характеристика сертифікаційної роботи

Критерії оцінювання знань 

Програма ЗНО з математики

                                         ДПА 

2016 року знову поєднають ЗНО та ДПА, причому аж з трьох предметів: української мови, математики та історії України. На щастя для абсолютної більшості одинадцятикласників цього року обов’язкове ЗНО з іноземної мови не відбудеться. Хоча таке планували.

Отже, ДПА проведуть у межах ЗНО. Це дійсно більш ефективний спосіб перевірки знань, ніж стандартна підсумкова атестація в школі. І вчителі, і учні які тільки махінації не застосовують, аби випускні іспити були вигідними для них. Ще однією перевагою дуету «ЗНО+ДПА» є економія грошей: не доведеться витрачати фінанси на друкування бланків та посібників з ДПА. А школярі не будуть купувати збірники відповідей з ДПА, із яких так благополучно списували протягом минулих років.

Рішення об’єднати ЗНО та ДПА з української мови, математики та історії України водночас досить ризиковане через усі перипетії, які відбувались в УЦОЯО, низку добровільних та примусових звільнень, у тому числі й директора Ігоря Леонідовича. Можливо, позиція УЦОЯО та МОН «пан або пропав» виправдає себе і покаже свою ефективність.

Цього року ДПА будуть складати також учні 4-х та 9-х класів. Для четверокласників обов’язковими предметами є українська мова, літературне читання, та математика, для дев’ятих класів – українська мова та математика. Останні мають обрати третій предмет ДПА самостійно. Зазвичай це роблять у класах голосуванням. ДПА складають з тієї дисципліни, за яку проголосує більшість, хоча кожен учень має право складати атестацію з того предмету, якого хоче.

На рахунок обов’язкового ЗНО з іноземної мови, то навіть створили петицію - прохання перенести обов’язкове ЗНО з англійської мови на 2018 рік. Причина створення – неможливість вивчити мову за один рік. Зрозуміло, що деяким це справді під силу, але в МОН мають орієнтуватись на більшість абітурієнтів і середні показники знань, а не на окремі одиниці. Школярі усієї України нарікали на таку різку зміну в структурі ЗНО. І вони дійсно не готові, навіть морально, хоча нещодавній рейтинг знання англійської мови свідчить про те, що українці знають краще англійську мову у порівнянні з минулим роком Щодо особливостей проведення в 2016 році двійки «ЗНО та ДПА», то на тестування з української мови та математики, то абітурієнтам дадуть трохи більше часу, що стане приємним бонусом та приводом для того, щоб заспокоїтись і скласти на максимум, адже ви не відчуватиме браку часу (але для тих, хто дійсно ґрунтовно підготувався). 

Немає коментарів:

Дописати коментар